• obecny TV SK
  • vypredaj sk
  • obecny NTB SK 

Televízne a strihové karty

 
 
 
 V predajniach
 
 

Výrobcovia a parametre

 
 

3

položky

 
 
 
 

AVerMedia EzRecorder 330 (ER330)

AVerMedia EzRecorder 330, záznamové zariadenie, externé, nahrávanie až 1080p pri 60fps, 2x HDMI, 1x USB 2.0, 1x RJ-45, micro SD slot, diaľkový ovládač, časovač, H.265, čierne

AVerMedia EzRecorder 330 (ER330)
 
 

AVERMEDIA Live Gamer HD 2

Interná karta Live Gamer HD 2 umožňuje nahrávať a zdieľať záznamy z hrania počítačových a konzolových hier vo Full HD rozlíšení až 1080p 60 fps. Nahrávanie zvuku je možné digitálne cez HDMI alebo analógovo prostredníctvom 3,5 mm konektorov.

AVERMEDIA Live Gamer HD 2
 
 

AVerMedia Live Gamer Ultra 4K GC573

Interná strihová karta určená do PCI-E slotu počítača umožní nahrávať herné zážitky bez toho, aby boli zbytočne zaťažené ostatné komponenty. Karta GC573 dokáže plynule zachytávať záznam hier až vo fascinujúcej 4K HDR kvalite, prípadne vo Full HD s 240 fps.

AVerMedia Live Gamer Ultra 4K GC573
 
 
342785,286087,373545,
 

Televízne a strihové karty

Televízne a strihové karty

Televízne karty, tiež TV-tunery, sú zariadenia, ktoré umožňujú sledovanie televízneho signálu na monitore počítace ČI notebooku. Hlavnou výhodou väčšiny modelov je záznam videa do súboru, ktorý je možné ďalej spracovávať.

Televízne karty pre komunikáciu s počítačom využívajú najmä rozhranie PCI, PCI-ex a USB. Hlavným rozhraním pre komunikáciu televíznej karty s notebookom je rozhranie USB. Veľa televíznych kariet vie tiež pracovať aj ako FM rádio.

Televízne karty členíme podľa signálu, ktorý vie spracovať. Prvým typom televíznych kariet sú karty analógové, ktoré zaisťujú príjem analógového signálu. Digitálne televízne karty slúži na príjem digitálneho televízneho vysielania, vysielaného ako tok MPEG, k čomu nie je potrebný taký výpočtový výkon. Combo karty obsahujú ako digitálny tak analógový tuner v jednej karte. Výhodou combo kariet2 fyzické tunery, ktoré dovoľujú na analógovom tuneri sledovať napríklad váš obľúbený televízny kanál, zatiaľ čo na tuneri digitálnom je možné pri tom ukladať video na disk počítača. Niekedy sú tiež TV karty označované ako hybridný. Disponujú, rovnako ako combo karty, analógovým a digitálnym tunerom. Hlavnou nevýhodou hybridných TV kariet je, že obsahujú iba jediný fyzický tuner, čo umožňuje pracovať iba s jedným z vysielaných signálov.

Súčasťou balenia televíznych kariet je priložený softvér (na CD), ktorý vás odprevadí krok za krokom k úspešnému sprevádzkovaniu televízneho príjmu na vašom počítači či notebooku.

Strihové karty sú určené pre prevod analógovej nahrávky na digitálny, prípadne vám pomôžu zachytiť a zaznamenať video z videorekordéra alebo kamera do PC, DVD. Cieľom strihových kariet je teda všeobecne digitalizácia videa. Súčasťou balenia strihových kariet je inteligentný softvér, Ktorý vás prevedie digitalizáciou krok za krokom.

komunikácia strihové karty s počítačom prebieha najmä cez rozhranie USB alebo PCI.


 
 0

Nákupný košík

 
 
 
 
 
­

 
Porovnávate 0 Zobraziť Zmazať všetko

    Prihláste sa

     
    ­
    Nemáte ešte účet? Zaregistrujte sa | Zabudli ste Heslo?