Čo s elektroodpadom?

Spätný odber vyslúžilých elektrozariadení/batérií a oddelený zber elektroodpadu

Zakladáme si na ohľaduplnom správaní voči životnému prostrediu, a preto vám prinášame možnosti, ako jednoducho a bezplatne odovzdať svoje vyslúžilé elektrozariadenia/batérie.

Spotrebiteľ má v systéme nakladania s elektrospotrebičmi a batériami zásadnú úlohu. On je tým, kto sa rozhoduje, čo urobí so starým spotrebičom. Staré a nepotrebné elektrozariadenia a batérie nepatria do kontajnerov na komunálny odpad.

Spotrebiteľ musí byť informovaný symbolmi nižšie, že príslušné elektrozariadenia/batérie nepatria do komunálneho odpadu. Sú tak označené všetky nové elektrozariadenia/batérie. Symbol môže byť uvedený priamo na zariadení, na jeho obale alebo v návode na použitie či v záručnom liste.

Ako sa zbaviť bezplatne starého spotrebiča/batérií pre ČR?

 • prostredníctvom verejne dostupnej zbernej siete REMA, ktorá je určená pre spätný odber, viď www.rema.cloud/zberna-mista/
 • prostredníctvom verejne dostupnej zbernej siete, ktorá je určená na spätný odber, viď www.isoh.mzp.cz/registrmistelektro
 • v prípade batérií je aj možné objednať do domácnosti zbernú nádobu – FamilyBox, plnú nádobu potom expedovať cez službu re:Balík
 • v prípade množstva do 10 kg je možné využiť službu re:Balík
 • v prípade množstva nad 10 kg a viac je možné využiť službu BUĎ LENÝ
 • prostredníctvom siete predajní TSBOHEMIA as - zoznam predajní
 • objednať zvoz starého spotrebiča určeného na spätný odber telefonicky: tel. 585 157 507, alebo e-mailom: servis@tsbohemia.cz a to v rovnakom počte kusov zakúpeného elektrozariadenia podobného typu a použitia.

Kto zaisťuje ekologickú likvidáciu?

V Českej republike ekologickú likvidáciu našich výrobkov zaisťuje spoločnosť REMA Systém, as, so sídlom Budějovická 1667/64, Praha 4, PSČ: 140 00, IČO: 645 10 263.

Na stránkach spoločnosti REMA sú tiež uvedené negatívne účinky látok používaných v elektrozariadeniach, ďalej grafické symboly pre oddelený zber a ďalšie podrobné informáciemace.

Prečo recyklovať?

Nielen elektrozariadenia, ale aj batérie a akumulátory obsahujú mnoho recyklovateľných kovov ako je napríklad zinok, železo, mangán, nikel, kadmium alebo olovo. Niektoré z týchto látok sú zároveň veľmi nebezpečné pre životné prostredie a zdravie človeka a to najmä ortuť, olovo a kadmium. Vybrané batérie sú často označené symbolom chemického prvku, ktorý obsahujú (Pb, Cd, Hg).
0

Nákupný košík

 
 
 
 
 
­

 
Porovnávate 0 Zobraziť Zmazať všetko

  Prihláste sa

   
  ­
  Nemáte ešte účet? Zaregistrujte sa | Zabudli ste Heslo?